Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • „Siła życia” – relacja ze spotkania z panią Katarzyną Dorosz  

  19 marca br. seniorzy naszego miasta mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu, które odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Zielona, podczas którego Katarzyna Dorosz poprowadziła dla nich aktywizujący wykład.
  Prelegentka zajmuje się działalnością dziennikarską, naukową i badawczą. Jest autorką książek „Siła życia”, „Droga do szczęścia. Radość życia człowieka dojrzałego” „101 sentencji na każdy dzień”. Założyła i prowadzi telewizję internetową www.acti50.tv oraz czasopismo „Radość życia”. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, współpracuje z wieloma prestiżowymi amerykańskimi uniwersytetami i pracuje nad kolejną książką – o długowieczności. Od kilku lat prowadzi wykłady dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Klubów Seniora w całej Polsce. Od kilkunastu lat współpracuje z Markiem Plurą, obecnym europosłem, który aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych, których wspiera jako osoba sama chorująca na zanik mięśni i poruszająca się na elektrycznym wózku inwalidzkim. „Odkąd go poznałam przestałam narzekać” - relacjonowała publiczności Katarzyna Dorosz.
  Zarówno Marek Plura, jak i Katarzyna Dorosz przenieśli swoją aktywność zawodową z Polski za granicę – on do Belgii, ona do Kalifornii. Ciągle jednak działają w Polsce i chcą przekonywać ludzi, jak ważne jest pozytywne nastawienie do życia, pokonywanie barier tkwiących w naszych głowach, naturalny ruch i współdziałanie z innymi ludźmi.
  Projekt pod tytułem „Siła życia” miał na celu promocję zdrowia i zdrowych nawyków oraz uświadomienie uczestnikom, że wprowadzenie niewielkich zmian do codziennej rutyny może znacznie zwiększyć witalność. Wykład pani Katarzyny obfitował w ciekawe przykłady aktywizujące uczestników oraz inspirujące porady mówiące, jak m.in. rozwijać pasję, polubić bycie z samym sobą, skontaktować się ze swoim ciałem, jak się odżywiać i radzić ze stresem, Każdy uczestnik wykładu mógł dowiedzieć się jak odnaleźć w sobie radość życia. Jak pomóc sobie, aby żyć nie tylko dłużej, ale też pełniej i szczęśliwiej. Jak zadbać o swój mózg i serce? O tym czy się to uda, najczęściej decydujemy my sami.
  W spotkaniu uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz wiceprzewodniczący Alojzy Rupik. Uczestnicy, po zakończonym spotkaniu i smacznym poczęstunku, mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak przeżyć 110 lat w dobrym zdrowiu i dobrej formie? oraz powtórzyć za prowadzącą „To był piękny dzień”. Blisko 80 osób, uczestniczących w tym wydarzeniu, wyszło z pewnością z przebudowaną wartością samego siebie i choćby w jakimś stopniu, ze zmianą swojego nastawienia do życia.

  Mirosława Potempa

  „Siła życia” – relacja ze spotkania z panią Katarzyną Dorosz

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM