Środa, 29 Marca 2023  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • „Wings for Life” już po raz trzeci w Zielonej  

  W niedzielę, 5 maja 2019 r., punktualnie o godzinie 13.00, w Zielonej odbył się start biegu w ramach ogólnoświatowej akcji „Wings for Life World Run”, którego podstawowym celem jest wsparcie fundacji na rzecz badań nad metodami leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Organizacją kaletańskiego biegu, już tradycyjnie, zajęła się grupa biegowa „O co biega w Kaletach”, na czele z Mateuszem Bartochą, Bogdanem Łazajem i Robertem Wręczyckim, która zyskała na ten cel wsparcie finansowe kaletańskiego samorządu oraz wielu lokalnych sponsorów prywatnych.
  Bieg odbywał się na pętli usytuowanej w bliskim sąsiedztwie górnego zbiornika wodnego w Zielonej. W tym roku w biegu wzięło udział aż 114 biegaczy (dla porównania, w roku ubiegłym było ich 48). Zwycięzcami biegu zostali Rafał Wachla z Radzionkowa, który przemierzył 38,17 km oraz kaletanka Klaudia Radziwończyk z wynikiem 22,78 km. Łącznie wszyscy zawodnicy przebiegli ponad 1500 km! Gratulujemy!
  Gośćmi specjalnymi wydarzenia był poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura oraz Dariusz Plinta, który po wypadku rowerowym został całkowicie sparaliżowany z powodu urazu rdzenia kręgowego. Pan Dariusz wystartował w specjalnym egzoszkielecie pokazując w ten sposób swoje olbrzymie samozaparcie i wolę walki. Chód zakończył także z niesamowitym wynikiem 3 kilometrów.
  Z ramienia władz Miasta Kalety w wydarzeniu wzięli udział burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Mirosławą Potempa, Alojzym Rupikiem i Zygmuntem Mirowskim. Powiat Tarnogórski reprezentowali radny Eugeniusz Ptak oraz wicestarosta powiatu tarnogórskiego Sebastian Nowak.
  Burmistrz Miasta Kalety serdecznie dziękuje przedstawicielom grupy biegowej „O co biega w Kaletach”, p. Mateuszowi Bartocha, p. Bogdanowi Łazajowi oraz p. Robertowi Wręczyckiemu za zorganizowanie w naszym mieście tak szczytnej akcji, a także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to wydarzenie. Czwarta kaletańska edycja „Wings for Life” już za rok, 3 maja. Serdecznie zapraszamy!


  „Wings for Life” już po raz trzeci w Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM