Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Absolwenci w Krakowie  

    Jak co roku, tradycyjnie już na początku lata, 29 czerwca w poniedziałek, odbyła się "nagrodowa" jednodniowa wycieczka absolwentów kaletańskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/2015. Nagrodę fundował burmistrz miasta Kalety.
    Tym razem "paskowicze" odwiedzili stolicę Małopolski- Kraków. W programie znalazło się przejście Drogą Królewską- od Barbakanu aż po Wawel. Na tej krótkiej, ale jakże obfitej w ciekawe miejsca i budowle, trasie młodzież dowiedziała się co nieco o obronnych funkcjach popularnego "Rondla" (Barbakanu), miejskich fortyfikacjach (Brama Floriańska), tajemnicach skrywanych przez krakowski rynek, Kościele Mariackim i ołtarzu Wita Stwosza, Sukiennicach czy krakowskich dorożkarzach.Następnie ulicą Grodzką grupa przeszła na Wawel, gdzie zwiedziła m.in. Katedrę i Smoczą Jamę.
    Kulminacją wycieczki po Królewskim Mieście były przepyszne pizze wypieczone specjalnie na tę okazję przez krakowską pizzerię o wdzięcznej nazwie "Szalony Smok" (której niniejszym ślicznie dziękujemy za sprezentowane gratisy). Po posiłku w malowniczych okolicznościach rzeki Wisły i pływających po niej barek- młodzież i opiekunowie, zmęczeni wędrówką, bogatsi o nową wiedzę, ale co najważniejsze- zadowoleni- wrócili późnym popołudniem do Kalet.

    Absolwenci w Krakowie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM