Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Akcja "Nie dla Czadu" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach  

    „NIE dla czadu” to kampania profilaktyczno-edukacyjna informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. W naszej szkole trwała ona od października 2017 r. do lutego 2018 r., czyli przez okres grzewczy – czas, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem. Celem kampanii było uświadamianie uczniom klas trzecich istnienia niebezpieczeństw związanych z czadem oraz zapobieganie zatruciom z nim związanych. W ramach tej akcji uczniowie klas trzecich brały udział w pilotażowych zajęciach "MĄDRE RADY ŻARKA - PSA STRAŻAKA" prowadzone przez wychowawczynie. Wykonali plakaty ostrzegające przed czadem. Brali udział w turnieju wiedzy pożarniczej, spotkali się ze strażakiem P. Michałem Maruszczykiem, który zaprezentował specjalistyczny sprzęt ratowniczy oraz opowiedział o zagrożeniach czadem, zwiedzili siedzibę naszej Straży Pożarnej, gdzie zapoznali się z codzienną pracą i wyposażeniem strażaka.
    Dnia 20 lutego 2018 r. uczniowie klas trzecich podsumowali swój udział w kampanii profilaktyczno-edukacyjnej informującej o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla pn. „Nie dla czadu”. Do szkoły przyjechali strażacy z komendy powiatowej Straży Pożarnej z Tarnowskich Gór: mł.bryg. mgr Piotr Pichura i st. str. Przemysław Krzak oraz byli obecni przedstawiciele naszej straży pożarnej z Kalet: p. Kazimierz Złotosz i p. Michał Maruszczyk. Na zaproszenie odpowiedziała także i była obecna dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Joanna Ptak oraz p. Ewa Czeluśniak, która na co dzień zajmuje się ekologią w naszym mieście.
    Uczniowie zaangażowani w projekt przedstawili inscenizację związaną tematycznie z realizowanymi treściami. Wręczono im także dyplomy i nagrody za udział w konkursie wiedzy i konkursie na najstaranniej wypełnione pakiety edukacyjne. Wcześniej, podczas zajęć lekcyjnych, nauczyciele klas trzecich poprowadzili zajęcia z wykorzystaniem pakietu edukacyjnego „Mądre rady Żarka – psa strażaka.” Pakiet zawierał informacje i kolorowanki poświęcone zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla. Uczniowie za aktywny udział w kampanii „NIE dla czadu” otrzymali dyplomy, czekolady oraz kubki z Żarkiem i żarkowe odblaski. Uczniowie pogratulowali p. Kazimierzowi Złotoszowi przyznanie tytułu STRAŻAKA ROKU 2017 oraz podziękowali p. Michałowi Maruszczykowi za zaangażowanie w ich edukację.


    Akcja

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM