Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Bezpieczne i udane zakończenie sezonu rekreacyjno-turystycznego w Zielonej  

  Święto Zielonej, jakie obchodzone było w tym roku w czerwcu, tradycyjnie rozpoczęło nowy sezon rekreacyjno-turystyczny w Zielonej. Zbiorniki wodne, jak co roku, gościły znów wyjątkowo dużo mieszkańców i turystów. Nie słabnącym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można było wypożyczyć rowerek wodny, kajak lub deskę SUP. Wpływy osiągnięte z tej działalności osiągnęły tego lata blisko 19.000 zł i zasilą budżet Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.
  Zielona to nie tylko wypożyczalnia sprzętu wodnego ale również doskonałe miejsce aby pojeździć na rowerze i zwiedzić nasze ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne. W tym roku Miasto, dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Katowicach, doposażyło ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną znajdującą się na wyspie dolnego zbiornika wodnego. Na jej trasie zostały ustawione 4 komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych - ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry, bobry.
  Miasto Kalety, na terenie którego leżą zbiorniki wodne w Zielonej, jako cel nadrzędny stawia przede wszystkim bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Co roku woda w zbiornikach poddawana jest stałym kontrolom jakości, a w sezonie wakacyjnym przy górnym i dolnym zbiorniku działało miejsce zwyczajowo przyjęte do kąpieli strzeżone przez ratowników. Ogromnym sukcesem w temacie poprawy bezpieczeństwa na tym terenie był zakup – z udziałem środków zewnętrznych – łodzi płaskodennej z silnikiem motorowym. Wykorzystywana ona będzie przez druhów z kaletańskiej OSP m.in. do patrolowania zbiorników wodnych i sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczych.
  Wszystkie te działania z pewnością przekładają się na wzrost poczucia bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz turystów wypoczywających nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. A to jest dla nas najważniejsze, bo Zielona to miejsce, w którym chce się wypoczywać.  Bezpieczne i udane zakończenie sezonu rekreacyjno-turystycznego w Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM