Poniedziałek, 04 Marca 2024  Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Bezpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  Od 4 stycznia na parterze Urzędu Miejskiego w Kaletach (pomieszczenie po byłym banku spółdzielczym) rozpoczął działalność punkt, w którym otrzymamy bezpłatną poradę prawną.
  Nieodpłatna pomoc prawna jest świadczona przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, przez aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego.
  Bezpłatna pomoc prawna - kto może skorzystać? Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą ściśle określone grupy mieszkańców. Przysługuje ona młodzieży do 26. roku życia, osobom fizycznym, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osobom, które ukończyły 65 lat, osobom posiadającym ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatantom, weteranom, zagrożonym lub poszkodowanym katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.
  Jaką pomoc otrzymamy? W każdym punkcie otrzymamy porady z zakresu prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pomoc nie będzie natomiast obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.

  Godziny otwarcia: poniedziałek i środa 8.00 - 13.00, wtorek i czwartek 13.00 - 18.00.

  Dodatkowe informacje tel. 34 3527 661.  Bezpłatna pomoc prawna w Urzędzie Miejskim w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM