Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Dodatkowe zajęcia sportowe – nauka pływania dla uczniów kaletańskich szkół  

    Od 10 września 2018 r. 45 uczniów klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku realizuje projekt „Umiem pływać” współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nasze Miasto już po raz trzeci przystąpiło do tego programu, którego głównym celem jest wyrównanie szans uczniów z mniejszych miejscowości poprzez zapewnienie im dostępu do nowoczesnych obiektów sportowych, a także bezpłatny dostęp do fachowej obsługi instruktorskiej.
    Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” realizowany jest przez Stowarzyszenie SANUS VIVERE z siedzibą w Tarnowskich Górach. Miasto Kalety zgodnie z zawartą umową ponosi koszt w wysokości 7.128 zł za realizację zadania, co stanowi 20 % wartości projektu. Zajęcia odbywają się w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Uczniowie są podzieleni na 3 grupy.
    Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Poza aspektem dydaktycznym, bardzo ważna jest strona zdrowotna tej formy aktywności ruchowej. Ćwiczenia w środowisku wodnym korzystnie wpływają na rozwój układu krążeniowego, oddechowego oraz układu kostnego młodego, rozwijającego się organizmu dziecka.

    Dodatkowe zajęcia sportowe – nauka pływania dla uczniów kaletańskich szkół

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM