Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Dziś w Kaletach konferencja pn.: " "5 lat Leśnej Rajzy”  

    Miasto Kalety – inicjator powstania szlaku rowerowego „Leśno Rajza”- organizuje 30 marca (piątek) w siedzibie miejscowego urzędu konferencję podsumowującą pięciolecie funkcjonowania szlaku. Na zebraniu omówione zostaną także perspektywy, jakie mogą przynieść największej leśnej rowerowej pętli nadchodzące lata.

    Przypomnijmy, iż „Leśno Rajza” stworzona została w roku 2013 przez sześć miast i gmin: Kalety, Woźniki, Koszęcin, Tworóg, Miasteczko Śląskie i Świerklaniec. Ukończono wówczas ujednolicone oznakowanie terenowe i zorganizowano pierwszy rajd rowerowy, w którym, na ponad stu kilometrowej trasie, wzięło udział 115 rowerzystów. Rok później wydana została mapa szlaku wraz z mini – przewodnikiem. Następne lata przyniosły weryfikację oczekiwań turystycznych, zaś wszelkie sygnały podróżujących „Leśną Rajzą” były skwapliwie notowane przez pracowników urzędów odpowiedzialnych za rozwój turystyki w miastach i gminach leżących na szlaku. W międzyczasie wyczerpał się też nakład map „Leśnej Rajzy”, która stała się z czasem bardzo popularnym szlakiem wycieczkowym mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej i nie tylko.

    Kaletańska konferencja, na którą zaproszeni zostali burmistrzowie i wójtowie z miast i gmin tworzących szlak, a także przedstawiciele nadleśnictw Koszęcin, Świerklaniec i Brynek oraz przedstawiciele mediów, odbędzie 30 marca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach, o godzinie 10.00.

    Dziś w Kaletach konferencja  pn.:

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM