Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Edukacyjna wyspa w Zielonej już wyposażona  

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety otrzymało dotację w wysokości 13.300 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na wyposażenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej pn. "Edukacyjna wyspa w Zielonej", znajdującej się na wyspie dolnego zbiornika wodnego.
  W ubiegłym tygodniu zostały już zamontowane elementy tego wyposażenia. Cztery komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych (ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry, bobry) można na razie oglądać z brzegu jeziora. Na ciekawą wycieczkę przyrodniczą na wyspie będzie się można udać już w sierpniu, gdzie na plaży dolnego zbiornika będzie funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu wodnego. Edukacyjną ścieżkę będzie można odwiedzić wypożyczając bezpłatnie łódkę, która będzie tam stacjonowała specjalnie w tym celu.
  Wkrótce powstanie także ciekawy folder na temat atrakcji "Edukacyjnej wyspy w Zielonej". Ze względu na to, że wyspa jest siedliskiem lęgowym i żerowiskowym zwierząt dziko żyjących, jeszcze raz zwracamy się z prośbą do odwiedzających o zachowanie ciszy, aby nie płoszyć mieszkańców tego miejsca.
   

  Edukacyjna wyspa w Zielonej już wyposażona

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM