Sobota, 24 Lutego 2024  Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Ferie, ferie i po feriach!  

  Czas ferii minął, skończyły się również zajęcia dla najmłodszych organizowane w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, z których skorzystała ponad setka dzieci z terenu naszego miasta. Dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 17.00. Mogły również korzystać z bezpłatnego dojazdu na zajęcia. Codziennie zorganizowany był dla nich słodki poczęstunek oraz herbatka.

  Dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu ferii. Było spotkanie z policjantem i pogadanka na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku. Cały czas dostępne były gry planszowe, karty, puzzle. Dzieci również bardzo chętnie grały w bilard, tenis stołowy oraz w piłkarzyki.

  Zorganizowanych zostało dużo zajęć kreatywnych, m.in. malowanie farbami, pastą do zębów, robienie breloczków z modeliny, pomponów z wełny oraz lepienie z plasteliny. Dzieci mogły również realizować własne pomysły i wykorzystywać dostępne materiały plastyczne, czego efektem były chociażby przepiękne tatuaże.

  Codziennie w ramach kina familijnego była możliwość oglądania bajek. W programie były również zajęcia z aerobiku, na które wraz z panią instruktor Agatą Kostką, przychodzili seniorzy. Dzieci w czasie ferii były na spacerze w Ichtioparku, odwiedziły bibliotekę miejską, a także wykonały ilustracje swoich ulubionych książek. Robiły również kolorowe kanapki oraz przygotowywały kartki z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Multikina, a także na lodowisko w Gliwicach. Ferie zakończyły się balem przebierańców, na który dzieci przyszły w przepięknych strojach.

  Dziękuję wszystkim osobom, którzy przyczynili się do zorganizowania oraz bezpiecznego przeprowadzenia tegorocznych ferii zimowych dla dzieci z terenu naszego miasta.

  Marian Lisiecki

   

  Ferie, ferie i po feriach!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM