Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Forum Młodzieży w Ustroniu  

  Młodzież kaletańskiego gimnazjum wzięła udział w dyskusji w języku angielskim na temat „Rynku pracy w Unii Europejskiej”, podczas odbywającego się w dniach 15 – 17 maja Forum Młodzieży w Ustroniu.
  Publiczne Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Anna Jeż, Natalia Kowalska i Wiktor Piecuch, wytypowani przez nauczycielkę języka angielskiego panią Monikę Parys. Przygotowali oni prezentację multimedialną poruszającą temat bezrobocia w UE, omówili ją, a następnie po wysłuchaniu przemówień pozostałych uczestników forum, wzięli aktywny udział w dyskusji. Spotkanie odbywało się w języku angielskim, ponieważ gośćmi byli również uczniowie z Niemiec i Węgier.
  Nasza młodzież bardzo dobrze radziła sobie z niełatwymi tematami i specjalistycznymi pojęciami w obcym języku. Dyskutowali chętnie i z zainteresowaniem wysłuchiwali swoich rówieśników z zagranicy. Po zakończeniu debaty pojechaliśmy wspólnie na wycieczkę na Czantorię, gdzie czekała ich miła niespodzianka – zjazd torem saneczkowym i przejście na szczyt na wieżę widokową.

  Aleksandra Piecuch  Forum Młodzieży w Ustroniu

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM