Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Gigantyczne ryby w Ichtioparku  

    Miasto Kalety po raz kolejny uzyskało dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację zadania z priorytetu 5.3. - Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych.
    Tym razem, jak już wcześniej informowaliśmy, będą to edukacyjne modele ryb słodkowodnych o długości ponad 2 metry każda, które uatrakcyjnią spacer po kaletańskim Ichtioparku. Sześć makiet o kształtach i kolorach odwzorowanych na oryginałach, stanie się szczególnie dla najmłodszych, zachętą do poznania gatunków ryb zamieszkujących lokalne środowisko. Dzięki dużym eksponatom, dzieci będą miały okazję z bliska i "namacalnie" zapoznać się z ich anatomią, a także poszerzyć świadomość ekologiczną.
    Projekt pn. "Edukacyjne figury ryb słodkowodnych – doposażenie ścieżki ekologiczno-dydaktycznej znajdującej się w Ichtioparku – parku tematycznym w Kaletach" otrzymał dofinansowanie WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 22.500 zł. Realizacja zadania zakończy się w listopadzie br.


    Gigantyczne ryby w Ichtioparku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM