Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów strategicznym sponsorem Dni Kalet  

    Miasto Kalety, w którego granicach administracyjnych znajduje się kilka ujęć wody pitnej eksplorowanej przez Stację Uzdatniania Wody Bibiela należącej do GPW S.A., od kilku już lat ściśle współpracuje z tą instytucją. Efektem tej współpracy są m.in. wymowne witacze, które reklamują "wodę dla Śląska z Leśnego Zakątka", czy też sprezentowane przez GPW kajaki będące na wyposażeniu miejskiej wypożyczalni sprzętu wodnego. GPW włącza się także corocznie w organizację "Dni Kalet" i tak też będzie podczas tegorocznych, wyjątkowych "Dni Kalet" w Zielonej.
    Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A w Katowicach jest największym przedsiębiorstwem w kraju zajmującym się: ujmowaniem, uzdatnianiem, magazynowaniem, rozprowadzaniem i sprzedażą wody pitnej dla potrzeb ok. 3,5 miliona mieszkańców województwa śląskiego oraz zlokalizowanego tu przemysłu; świadczeniem usług w zakresie naprawy i legalizacji wodomierzy, przywracania własności sorpcyjnej węgli aktywnych, analiz fizyko - chemiczno- bakteriologicznych wody (w tym badaniem radiologicznym oraz zawartości metali ciężkich), ratownictwa chemicznego; świadczeniem usług w zakresie nadzoru wykonawczego i procesu inwestycyjnego na zasadach inżyniera kontraktu lub inwestora zastępczego. świadczeniem usług w zakresie powiernictwa inwestycyjnego wykonawstwem remontami pomp i silników zatapialnych wykonywaniem diagnostyki samochodowej.
    Ponadto Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A w Katowicach posiada 11 stacji uzdatniania wody bazujących na wodach powierzchniowych i głębinowych. Znajdują się one na obszarze całego województwa śląskiego. Stacje ujmujące wody powierzchniowe to: Będzin, Dziećkowice, Czaniec, Goczałkowice, Strumień, Kozłowa Góra i Maczki. Natomiast stacje wodociągowe Bibiela, Miedary, Zawada i Łazy bazują na wodach głębinowych.

    Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów strategicznym sponsorem Dni Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM