Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • IX Konkurs Wiedzy o Języku Polskim  

  21 marca 2018 r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się IX Konkurs Wiedzy o Języku Polskim pod patronatem Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi i Dyrektora Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa, Kierownika Zakładu Polonistyki Stosowanej dr hab. Jolanty Nocoń przy współpracy z Kołem Naukowym Onomastów działającym przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Miejskim Domem Kultury w Kaletach.

  W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 10 szkół z takich miejscowości jak Częstochowa, Tarnowskie Góry, Psary, Kamienica Polska, Koszęcin i szkoły kaletańskie.

  Otwarcia konkursu i przywitania uczestników dokonał burmistrz Klaudiusz Kandzia, dr hab. Danuta Lech Kirstein prof. Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, Marian Lisiecki dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach i Krzysztof Lisiecki dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach.

  Po przywitaniu goście i uczestnicy konkursu obejrzeli film promujący nasze miasto, a następnie wysłuchali wykładu prof. Danuty Lech Kirstein o współczesnych zagrożeniach języka polskiego. W trakcie całej imprezy uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku ufundowanego przez gospodarza Miejskiego Domu Kultury w Kaletach, a burmistrz Klaudiusz Kandzia oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierz Błaszczyk dla uczestników i gości ufundowali cenne gadżety związane z naszym miastem i lasami. Ideą konkursu jest podnoszenie świadomości językowej wśród uczniów, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika, że każdy jest za nią odpowiedzialny.

  Dziękuję za pomoc w organizacji konkursu Burmistrzowi Miasta Kalety Klaudiuszowi Kandzi, dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu z pracownikami, przedstawicielom Uniwersytetu Opolskiego w Opolu na czele z dr hab. Danutą Lech Kirstein oraz Włodzimierzowi Błaszczykowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świerklaniec.

   

  Krzysztof Lisiecki
  IX Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM