Piątek, 23 Lutego 2024  Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Ichtiopark i Zielona gościły wędkarskich olimpijczyków  

  W dniach 26-27 maja w rekreacyjnej dzielnicy Kalet, nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, odbyły się zmagania młodych wędkarzy w ramach Mini Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Strefy Południowo- Zachodniej. Inicjatorami takiego umiejscowienia tej imprezy byli członkowie Rady ds. Młodzieży przy Okręgu PZW Częstochowa – Rafał Jędrysiak i Jerzy Pakuła.

  Po zakwaterowaniu uczestników w ośrodkach wczasowych nastąpiło uroczyste otwarcie Olimpiady, którego dokonali burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, koordynator strefy Południowo Zachodniej PZW Roman Łysiak oraz wiceprezes Zarządu Okręgu w Częstochowie Rafał Jędrysiak.

  Młodzi wędkarze reprezentowali okręgi PZW: Częstochowa, Katowice, Opole, Sieradz, Bielsko Biała, Kraków, Wrocław, Wałbrzych i Jelenia Góra.

  Zgodnie z przyjętym harmonogramem imprezy, po otwarciu Olimpiady, wszyscy uczestnicy, wraz z opiekunami i trenerami, pojechali do Ichtioparku, gdzie powitał ich prezes Koła PZW Kalety Robert Kuder. Po krótkim zwiedzaniu odbył się pokaz wędkarstwa rzutowego przeprowadzony przez instruktora Andrzeja Tomanka z Katowic, który był jednocześnie sędzią i sekretarzem całych zawodów.

  Po pokazie przystąpiono do rozegrania pierwszej konkurencji, czyli testu sprawnościowego- rzutów piłeczką tenisową do tarczy Arenberga. Wieczorem młodzież zmierzyła się w konkurencji sprawdzającej teorię podczas testów z wiedzy ekologiczno- wędkarskiej. Test zakończył pierwszy dzień Olimpiady.

  W niedzielę, po śniadaniu, nastąpiła odprawa przed zawodami, którą przeprowadził sędzia główny- Edward Klimas z Koszęcina wraz z sędziami sektorowymi: Robertem Kudrem, Adamem Stępniem i Gerardem Golusem. Następnie przystąpiono do losowania stanowisk.

  Zawody trwały od godziny 10.00 do 13.00. Po ich zakończeniu okazało się, że żaden z zawodników nie zakończył rywalizacji z pustą siatką, zaś bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Okręgu Sieradz, która zwyciężyła we wszystkich kategoriach wiekowych.

  Po zawodach wszystkich gości zaproszona na tradycyjny śląski obiad z rolada i modrą kapustą w roli głównej, zaś po posiłku odbyło się uhonorowanie zwycięzców. Na dekorację przybył osobiście burmistrz miasta oraz radny Alojzy Rupik.

  Na zakończenie Olimpiady sekretarz Roman Łysiak podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację, zaś burmistrz miasta podkreślił, iż bez kolegów z Koła PZW Kalety (Roberta Kudra, Jerzego Pakuły, Gerda Golusa, Adama Stępnia i Andrzeja Zająca) oraz wiceprezesa Rafała Jędrysiaka- to świetnie przeprowadzone przedsięwzięcie nie miałoby zapewne aż takich szans na powodzenie.

  W związku z faktem, iż, jak wyżej wspomniano, Olimpiada okazała się sukcesem organizacyjnym, jeszcze w trakcie jej trwania zaplanowano, aby za dwa lata pójść o stopień wyżej i zorganizować w Zielonej Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową w Sportach Wędkarskich.     Ichtiopark i Zielona gościły wędkarskich olimpijczyków

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM