Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Inauguracja Projektu Erasmus+ w Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku  

    W dniu wczorajszym, 15 listopada 2016 r., w Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku odbyła się uroczysta inauguracja projektu Erasmus+. Szkoła w Miotku jest jedną z 6 ciu szkół - koordynatorów w województwie śląskim, które będą realizowały projekt w latach 2016 – 2018. Z tej okazji do naszego miasta przybyły delegacje nauczycieli szkół z Włoch, Turcji, Estonii i Rumunii.
    Tematem projektu jest „ zrównoważona konsumpcja i produkcja w życiu społecznym”. Jego celem będzie ukształtowanie właściwych postaw konsumpcyjnych i nawyków prawidłowej konsumpcji wśród uczniów szkoły, a także środowiska lokalnego.
    Po oficjalnym otwarciu projektu goście udali się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Kaletach. Przedstawicieli organizacji partnerskich powitał w siedzibie magistratu burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak. Burmistrz opowiedział pokrótce o naszym mieście oraz o idei Cittaslow, którego Kalety są członkiem. Temat ten wzbudził spore zainteresowanie wśród gości, którzy dopytywali jakie warunki miasto musi spełnić aby dołączyć do sieci Miast Dobrego Życia. Uczestnicy projektu mieli okazję również zobaczyć filmy promocyjne oraz prezentację multimedialną na temat walorów przyrodniczych i turystycznych naszego miasta.

    Inauguracja Projektu Erasmus+ w Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM