Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju Zielonej  

  6 marca 2020 r., w naszej turystycznej dzielnicy miasta, zorganizowana zostanie już po raz dziesiąty konferencja pn. "Zielona w nowym sezonie turystycznym". Jej celem, jak co roku, jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłym roku nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej w nowym sezonie.
  Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej, m.in. przedstawiciele Nadleśnictwa Świerklaniec i Koszęcin, Wód Polskich, Urzędu Marszałkowskiego oraz członkowie Rady Miejskiej w Kaletach, społecznicy i przedsiębiorcy działający w Zielonej.
  Konferencje w Zielonej organizowane są od 2011 roku. Dzięki nim na terenie zbiorników wodnych m.in. odbudowano kanał ulgi, utwardzono część ulicy Ofiar Katynia, ustawiono wiaty spoczynkowe i siłownie zewnętrzne, wykonano parkingi leśne, a także oświetlenie promenady. Poprowadzono też i oznakowano nowe ścieżki edukacyjne. Staraniem Miasta Kalety na wodach zbiorników pojawiły się kajaki, rowerki wodne, deski SUP. Otwarto także wypożyczalnię rowerów trekkingowych.
  Co przyniesie tegoroczne spotkanie przedstawicieli podmiotów, którzy mają realny wpływ na to, co się w Zielonej dzieje i będzie się dziać w najbliższej przyszłości - dowiemy się już niebawem.
   

  Archiwalna relacja Tygodnika Gwarek z ubiegłorocznej konferencji w sprawie rozwoju Zielonej w roku 2019

   

  Z naszego archiwum.
  Tak wyglądały pierwsze konferencje.


   

   

  Jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM