Niedziela, 25 Lutego 2024  Imieniny: Wiktora, Cezarego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Już szósty sezon będziemy wypoczywać w Ichtioparku  

  Kiedy we wrześniu 2015 roku oficjalnie przekazywaliśmy w ręce naszych mieszkańców i turystów park tematyczny przy ul. Fabrycznej, nie się nie spodziewał, że Ichtiopark stanie się jednym z ulubionych miejsc do rekreacji i wypoczynku. Największą atrakcją tej przestrzeni publicznej jest niewątpliwie zbiornik wodny z wypożyczalnią sprzętu wędkarskiego. Kiedy pogoda dopisuje, szczególnie w okresie wakacyjnym, nad wodą można spotkać całe rodziny. Jedni wędkują, drudzy spacerują, a jeszcze inni piknikują pod drewnianymi wiatami lub odpoczywają na leżakach. Najmłodsi mają do dyspozycji gry terenowe oraz duże, edukacyjne modele ryb występujących w lokalnym środowisku.
  Mając na uwadze rozwój tego miejsca, w 2019 roku wzbogacono park tematyczny o pasiekę edukacyjną, do której wprowadzono pszczelą rodzinę. Utworzono mini ogród roślin miododajnych, który jest pożytkiem nie tylko dla pszczół, ale również pełni funkcję dydaktyczną dla odwiedzających. To był kolejny strzał w dziesiątkę! Idąc za ciosem Miasto Kalety postanowiło utworzyć w tym miejscu Centrum Edukacji Ekologicznej. Już niedługo, obok pasieki staną podobne drewniane pawilony, każdy o innej tematyce edukacyjnej. Odwiedzający w każdym z nich będą mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami przyrodniczymi m.in. o zwierzętach leśnych, ptakach, grzybach, ale również o problemach środowiskowych takich jak zmiany klimatyczne, czy dostęp do wody pitnej i odpowiednie gospodarowanie jej zasobami. Całość projektu zwieńczona zostanie dużą wiatą, której funkcjonalność pozwoli na prowadzenie plenerowych lekcji przyrody.
  W tym roku, w maju, planowane jest otwarcie szóstego sezonu działalności Ichtioparku. Te pięć lat pokazało nam, że pomysł zagospodarowania poprzemysłowego terenu i oddanie go w ręce mieszkańców był trafiony. Dziś nasz park tematyczny jest znany nie tylko w okolicy. Korzystają z niego turyści z całego Śląska! Trudno szukać w pobliżu podobnego miejsca, które spełniałoby tyle funkcji co nasz Ichtiopark.

  Ichtiopark

  wiaty spoczynkowe

  edukacyjne modele ryb

  pasieka edukacyjna w Ichtioparku

  wiaty spoczynkowe i leżaki

  Już szósty sezon będziemy wypoczywać w Ichtioparku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM