Środa, 29 Marca 2023  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Już w niedzielę XV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ROCK&ROLLA o puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  Po raz trzeci Miasto Kalety będzie gościć tancerzy z całej Polski dzięki wspaniałej grupie ROCK TIME która działa przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Kim są nasi tancerze? Rock Time tworzy grupa indywidualistów, których łączy zamiłowanie do muzyki i tańca. Pasja, determinacja i rozwój, ale przede wszystkim chęć wspólnego spędzania czasu i wymieniania się doświadczeniami to cechy kreujące naszą grupę. Rock'n'roll odgrywa w naszym życiu ważną rolę. To nie tylko muzyka, ale energia, siła, rytm, styl i dobra zabawa. Od 2004 roku tworzymy taneczną rodzinkę, spędzając razem czas nie tylko na treningach, konkursach i pokazach, ale również na wycieczkach, spotkaniach i potańcówkach. Naszymi produktami są dwa turnieje: Ogólnopolski Turniej Rock and Roll'a oraz Ogólnopolski Maraton Rock and Roll'a "Swing Show Kalety".

  O co chodzi?
  W ramach jubileuszowego - XV Ogólnopolskiego Turnieju Rock and Roll'a o puchar burmistrza Miasta Kalety zapraszamy Was na warsztaty Rock your Lindy! Szykujcie się na dwudniowe warsztaty z dwóch stylów tańca rock and roll'a oraz lindy hop, potańcówki i jubileuszowy turniej, 26 listopada o godz. 16.00 w kaletańskim MDK-u, który będzie zwieńczeniem naszej imprezy!

  Jak to się wszystko zaczęło?
  Pomysłodawcą I Ogólnopolskiego Turnieju Rock'n'Rolla, który odbył się w Miasteczku Śląskim, był Tadeusz Tarnowski - wielokrotny uczestnik konkursu im. Billa Haleya w Warszawie, tegoroczny zwycięzca i obecny trener grupy Rock Time. Warszawski konkurs cieszył się dużą popularnością, dlatego bazując na jego formie powstał śląski odpowiednik. W 2002 r. dzięki pomocy ówczesnej dyrektor MOK w Miasteczku Śląskim p.Ireny Kowalskiej udało się zorganizować I Ogólnopolski Turniej Rock'n'Rolla . W pierwszej edycji konkurs wzięło udział 9 par które zawładnęły rock'n'rollem na śląsku. Przez 12 edycji turniej odbywał się w Miasteczku Śląskim. Od 2015 roku miejscem wydarzenia są Kalety, patronat nad konkursem przejął burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia oraz dyr. MDK Marian Lisiecki. Pielęgnując wieloletnią tradycję, władze miasta dbają o to by zachować niepowtarzalny charakter tego wydarzenia. Każdy z konkursów przyciąga wielu uczestników i tłumy widzów. W jury turnieju co roku zasiadają przodownicy sceny polskiego rock and roll'a, m. in. Jacek Mieczkowski, Lidia Żuchowska, Renata Kot, Michał Woźnica, Beata Zimna, Piotr Ziemianek.

  PROGRAM WARSZTATÓW
  ~Lindy Hop, dla osób które zaczynają swoją przygodę z tańcem jak również dla tych już tańczących poprowadzą Radosław Pyżanowski i Dorota Hejmlich.
  ~Rock and Rolla zaprezentują Ewa i Paweł Krzywina, a w świat figur tych lotnych i tych bardziej przyziemnych wprowadzimy Was... MY! :D Przygotowaliśmy dla Was trzy pakiety:
  1. Jednodniowe warsztaty - 4,5h zajęć (sobota) - 60zł
  2. Dwudniowe warsztaty - 7h zajęć (sobota, niedziela) LH, RnR, Aerials - 70zł
  3. Full opcja z noclegiem i wyżywieniem (sobota, niedziela)- 260zł

  W ramach każdego pakietu wstęp na sobotnią imprezę z zespołem Silesian Brass Quartet. Dla mieszkańców Kalet i okolic przygotowaliśmy 30% zniżkę na zajęcia. Oferujemy warsztaty jednodniowe w cenie 40zł oraz warsztaty dwudniowe w cenie 50zł od osoby. W cenę warsztatów wliczony jest wstęp na potańcówkę.
   

  ZOBACZ HARMONOGRAM

  Już w niedzielę XV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ROCK&ROLLA o puchar Burmistrza Miasta Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM