Niedziela, 04 Czerwca 2023  Imieniny: Kwiryny, Franciszka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!  

    Z radością informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał wyróżnienie Miastu Kalety w konkursie Zielone Czeki w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku, która przypadła kaletańskiej pasiece edukacyjnej. Nagrody te przyznawane są corocznie przez WFOŚiGW w Katowicach, za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
    Kapituła Zielonych Czeków doceniła naszą pasiekę za dydaktyczno-ekologiczny charakter tego miejsca, gdzie nie tylko na żywo można podejrzeć pracę pszczelej rodziny ale także dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek o życiu tych pożytecznych owadach. Niezmiernie cieszymy się z tego wyróżnienia. Jest to dowód na to, że inwestycje proekologiczne są doceniane i przede wszystkim potrzebne jako element "żywej lekcji przyrody".
    Kaletańska Pasieka Edukacyjna powstała w ubiegłym roku dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. W tym roku Miasto pozyskało kolejną dotację, tym razem z WFOŚiGW w Katowicach, na utworzenie przy pasiece ogrodu roślin miododajnych.
    Kaletańska Pasieka Edukacyjna proekologiczną inwestycją roku!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM