Sobota, 09 Grudnia 2023  Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kaletański finał WOŚP przeszedł najśmielsze oczekiwania! Zebrano prawie 9.000 zł. więcej niż w ubiegłym roku!  

  Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12.01.2020 r.), dzięki ogromnej hojności, jak zawsze mieszkańców Kalet oraz gości, którzy w tym dniu odwiedzili nasze miasto i wsparli zbiórkę pieniędzy, udało się zebrać rekordową kwotę 32.422,06 zł. Dla porównania, w ubiegłym roku zebrano 23.681,58 zł. To prawie 9.000 zł więcej! Dziękujemy!
  Podana kwota jest kwotą nieoficjalną, gdyż jak zawsze, dopiero uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez bank. W Kaletach sztab zorganizowany został jak w latach ubiegłych przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach zaś impreza finałowa odbywała się na Małym Rynku. Podczas tegorocznego finału WOŚP, wzorem lat ubiegłych, od godz. 13.00-16.00 na parkingu przy Małym Rynku stała mobilna stacja krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Akcja poboru krwi jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki składają serdeczne podziękowania wszystkim 50-ciu wolontariuszom z naszego miasta, darczyńcom oraz osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji XXVIII Finału WOŚP w Kaletach. Szczególne podziękowania należą się: Miejskiej Orkiestrze Dętej, Grupom biegowym „Spartan Team&Art. Beauty” na czele z p. Karolem Nowakowskim oraz „O co biega w Kaletach”, której dowodzi p. Bogdan Łazaj, Młodzieżowej Grupie Wokalnej przy MDK w Kaletach, Grupy tanecznej ROCK TIME, Śląskiemu Klubowi Karate i Kick Boxingu, uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola w Kaletach, grupie tanecznej Power Dance oraz Avers Cover Band z Koszęcina i grupie hiphopowej Azet&Pogo z Katowic, którzy bezinteresownie wystąpili w części artystycznej oraz wsparli wydarzeniami towarzyszącymi wczorajszy Finał.
  Burmistrz składa również podziękowanie Panu Marianowi Lisieckiemu – Szefowi Sztabu za koordynację pracy całego sztabu, ks. Krzysztofowi Ochab, który wraz z burmistrzem miasta otworzył kaletański Finał WOŚP, strażakom z OSP Kalety z naczelnikiem Kazimierzem Złotoszem na czele, Panu Janowi Wiesiołkowi – prezesowi Śląskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za przekazanie gadżetów na licytację, Panu Krzysztofowi Nowackiemu z OSP Woźniki za udostępnienie namiotu, członkom sztabu WOŚP i pomocnikom: Pani Iwonie Nowak-Magiera, Panu Piotrowi Kotarskiemu, Panu Krzysztofowi Lisieckiemu, Pani Monice Ulbricht, Pani Krystynie Kruczek, Pani Agacie Kostka, Pani Edycie Kot i Pani Agacie Kot za sprawne przeprowadzenie podliczenia zebranych środków. Za wsparcie organizacji finału WOŚP dziękujemy Pani Janinie Perz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Kaletach wraz z radnymi Alojzym Rupikiem, Ireną Nowak, Barbarą Przybyła, Grzegorzem Krupa, Jerzym Kloze, Michałem Brolem, Kazimierzem Złotoszem i Dawidem Wolnikiem, a także radnemu powiatowemu Panu Eugeniuszowi Ptak.
  Kaletański finał WOŚP przeszedł najśmielsze oczekiwania! Zebrano prawie 9.000 zł. więcej niż w ubiegłym roku!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM