Niedziela, 04 Czerwca 2023  Imieniny: Kwiryny, Franciszka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kalety pierwsze na Śląsku w swojej kategorii w rankingu Serwisu Samorządowego PAP "Gmina dobra do życia"  

  Portal samorząd.pap.pl opublikował ranking "Gmina dobra do życia". Kalety uzyskały w rankingu 14 pozycję z 179 ocenianych gmin w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie z miastem powyżej 5 tys. mieszkańców, co jednocześnie jest pierwszą pozycją w województwie Śląskim w tej kategorii. W ujęciu ogólnokrajowym Kalety uplasowały się na 301 pozycji z 2477 ocenianych samorządów. Autorzy tak opisują ranking:

  „Na rynku jest wiele zestawień, podsumowujących kondycję samorządów w wybranych - często wąskich - dziedzinach, dotyczących finansów, ochrony środowiska czy oświaty. My postawiliśmy sobie ambitny cel stworzenia ogólnopolskiego rankingu, który będzie pokazywał jakość życia w gminach przez pryzmat całego wachlarza czynników.

  Wśród blisko pięćdziesięciu badanych wskaźników niezwykle istotne są te, na które niebagatelny wpływ mają działania samorządu lokalnego; zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty to w końcu podstawowe zadanie własne gminy. Ranking uwzględnia m.in. atrakcyjność migracyjno-osadniczą, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę wodociągową, dostępność opieki zdrowotnej czy jakość edukacji. Jednocześnie po raz pierwszy w tak szerokim zakresie wykorzystano szereg różnorodnych danych środowiskowych.”

  Zobacz ranking

  Kalety pierwsze na Śląsku w swojej kategorii w rankingu Serwisu Samorządowego PAP

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM