Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kino Letnie w naszym mieście – otwarcie sezonu 2015  

  Nowy sezon działalności "Kina Letniego" w naszym mieście otwarliśmy już podczas pikniku rodzinnego w Jędrysku, jaki odbył się 30 maja br. w parku miejskim przy ulicy ks. Rogowskiego. Tydzień później, podczas "Dni Kalet" organizowanych dniach 5-7 czerwca, kino plenerowe zawitało na zmodernizowany stadion miejski w Kaletach.
  Trzeba przyznać, że ta forma rozrywki wyjątkowo przypadła do gustu naszym mieszkańcom. Tak jak w roku ubiegłym, projekcje przyciągnęły wielu amatorów kina na świeżym powietrzu. W roku 2014 "Kino Letnie" gościło naszych mieszkańców aż na 6 seansach filmowych. Wyświetlano je na zmodernizowanym stadionie miejskim w Kaletach jak również dzięki mobilności kina plenerowego, mieszkańcy mieli możliwość oglądania filmów podczas letnich festynów rodzinnych organizowanych w różnych dzielnicach naszego miasta.
  Sądząc po frekwencji uczestników każdej projekcji, uważamy, że kino plenerowe cieszy się rosnącą popularnością i mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się w oraz kalendarz kulturalny naszego miasta.
  Przypomnijmy, iż uruchomienie "Kina Letniego" w naszym mieście możliwe było dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa jakości infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na cele imprez kulturalno – sportowych poprzez modernizację i zakup wyposażenia stadionu w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, na który Miasto Kalety pozyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w ramach priorytetu III Turystyka.

  Kino Letnie w naszym mieście – otwarcie sezonu 2015

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM