Sobota, 09 Grudnia 2023  Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami  

  W 2020 roku we współpracy z miastem partnerskim Vitkov z Republiki Czeskiej Miasto Kalety będzie uczestniczyło w projekcie pn. „Dobre rady na odpady“. Głównym celem realizacji tego projektu jest wspólne rozwiązanie problemu właściwego sortowania odpadów na polsko-czeskim pograniczu. Wymiana doświadczeń, transfer dobrych praktyk, poprawa segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, szkołach, biurach i instytucjach w Vítkovie i Kaletach oraz ich lokalnych częściach, ekologia, ochrona przyrody w regionie.

  W ramach projektu zorganizowanych zostanie kilka wyjazdów naszych mieszkańców do partnerskiego miasta Vitkov, a także nasi czescy przyjaciele odwiedzą Kalety z rewizytą. W trakcie wymian odbywać się będzie wiele aktywności związanych z prawidłową segregacją odpadów. Uczestnicy projektu wybrani będą za pośrednictwem naborów, które zamieszczane będą na stronie internetowej www.kalety.pl Dlatego też zachęcamy do jej śledzenia. Projekt przewiduje również szereg aktywności dla uczniów kaletańskich szkół oraz konkursy plastyczne i fotograficzne.

  Zadanie realizowane będzie z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej, jakie miasto Vitkov pozyskało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

   

  Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM