Środa, 06 Grudnia 2023  Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Kontynuacja bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Miasta Kalety w 2017 rok  

    30 listopada 2016 roku Zarząd Powiatu Tarnogórskiego przyjął uchwały w sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w roku 2017 z zakresu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa obejmującego powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.
    Oznacza to, że w 2017 r. w naszym mieście kontynuowana zostanie działalność punktu bezpłatnej pomocy prawnej. Porady udzielane będą, tak jak dotychczas, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. O szczegółach powiadomimy wkrótce.

    Bezpłatna pomoc prawna - kto może skorzystać? Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą ściśle określone grupy mieszkańców. Przysługuje ona młodzieży do 26. roku życia, osobom fizycznym, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, osobom, które ukończyły 65 lat, osobom posiadającym ważną Kartę Dużej Rodziny, kombatantom, weteranom, zagrożonym lub poszkodowanym katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną. Jaką pomoc otrzymamy? W każdym punkcie otrzymamy porady z zakresu prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pomoc nie będzie natomiast obejmowała spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.

    Kontynuacja bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Miasta Kalety w 2017 rok

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM