Sobota, 24 Lutego 2024  Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • "Koperty zdrowia" dla członków Klubu Seniora w Miotku  

  6 lutego 2018 r. w spotkaniu członków Klubu Seniora w Miotku uczestniczył komendant Komisariatu Policji w Kaletach Tomasz Olczyk i dzielnicowy z tego okręgu Tomasz Bieniek.
  Podczas spotkania policjanci po raz kolejny ostrzegli przed oszustami, przedstawiającymi się jako pracownicy urzędu, energetyki, policji lub innych instytucji, którzy wykorzystują różnego rodzaju argumenty i okradają osoby starsze. Najcenniejsze jednak było przekazanie seniorom "Kopert zdrowia" , czyli oznakowanych kopert , w których osoby starsze i przewlekle chore umieszczą najważniejsze informacje o ich stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, przebytych operacjach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych.
  Pakiet z takimi informacjami następnie zostanie umieszczony w lodówce, miejscu łatwo dostępnym i znajdującym się prawie w każdym domu, co z kolei pozwoli na szybkie jej odszukanie m. in. przez lekarza czy ratownika medycznego. By zaznaczyć posiadanie Koperty Zdrowia, na drzwiach zewnętrznych lodówki przyczepia się magnez z symbolem koperty. Mała naklejka, czytelna karta informacyjna oraz plastikowa koperta to pozornie niewiele, ale taki prosty zestaw zawiera niezbędne dla służb medycznych i mundurowych informacje o pacjencie, stanowiące nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.
  Dziękuję policjantom z naszego komisariatu za wyjście z tą inicjatywą do naszych seniorów. Taka akcja z pewnością wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa i jakości życia.

  Mirosława Potempa

   

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM