Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Książki on-line dla każdego  

  Od sierpnia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach im. prof. Henryka Borka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, Legimi oraz IBUK Libra. Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.
  Serwis Ebookpoint BIBLIO, zawiera bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły zdziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.
  Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:
  - pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres bibliotekakalety@interia.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
  - wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/
  - zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto
  - wprowadź otrzymany kod
  - korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!

  Serwis Legimi, oferujący przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).
  Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:
  - pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres bibliotekakalety@interia.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
  - wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
  - wprowadź otrzymany kod
  - załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz
  - czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

  Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy.

  Biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

  Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:
  - pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres bibliotekakalety@interia.pl, podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)
  - wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/
  - postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

  Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach im. prof. Henryka Borka
  ul. Lubliniecka 2
  42-660 Kalety
  tel. (34) 3577-597

  plakat

  Książki on-line dla każdego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM