Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Miasto Kalety kolejny raz podejmuje negocjacje w sprawie rozwoju sieci gazowej  

    W ubiegłym tygodniu, w Urzędzie Miejskim w Kaletach, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, zorganizował spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. z Zabrza.
    Udział w nim wzięli najwięksi potencjalni odbiorcy gazu prowadzący działalność gospodarczą na terenie naszego miasta: Spółka U&R CALOR z Wojkowic obsługująca kotłownię węglową na osiedlu przy ulicy 1 Maja, Spółka HEMARPOL oraz Spółka Odlewy Precyzyjne z Tarnowskich Gór, która zamierza rozpocząć działalność w Kaletach. Tematem spotkania była ponowna weryfikacja możliwości technicznych i finansowych doprowadzenia sieci gazowej do Miasta Kalety. Na podstawie nowych ankiet złożonych przez przedsiębiorców oszacowano, że zapotrzebowanie na gaz ziemny zwiększyło się docelowo o około 450.000 m³/rok i wynosi prawie milion m³.
    W związku z powyższym Miasto Kalety kolejny raz wystąpiło z wnioskiem do Polskiej Spółki Gazownictwa o ponowne rozpatrzenie możliwości doprowadzenia sieci gazowniczej do naszego miasta. Mamy nadzieję, że przedstawione zapotrzebowanie na gaz będzie dla spółki gazowniczej wystarczające aby rozpocząć w Kaletach inwestycję.

    Miasto Kalety kolejny raz podejmuje negocjacje w sprawie rozwoju sieci gazowej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM