Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety otrzymało 13.300 zł. dofinansowania na wyposażenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej pn. "Edukacyjna wyspa w Zielonej"  

  Miasto Kalety po raz kolejny otrzymało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie zadania z priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych. Tym razem planowane jest wyposażenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej pn. "Edukacyjna wyspa w Zielonej", znajdującej się na wyspie dolnego zbiornika wodnego.
  Na ścieżce tej zamontowane zostaną 4 komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych (ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry, bobry) wraz z ciekawymi tablicami informacyjnymi. W ramach zadania zostaną wydrukowane również ulotki o niniejszej ścieżce.
  Na wyspę będzie można dostać się za pomocą kajaków lub rowerków wodnych. W celu zwiedzenia nowych atrakcji sprzęt wodny wypożyczany będzie nieodpłatnie. Ze względu na to, że wyspa jest siedliskiem lęgowym i żerowiskowym zwierząt dziko żyjących, zwracamy się z prośbą do odwiedzających o zachowanie ciszy, aby nie płoszyć mieszkańców tego miejsca.
  Miasto Kalety pozyskało na ten cel dotację w wysokości 13.300 zł. Planujemy, że wyspę będzie można zwiedzać już w wakacje.

  Miasto Kalety otrzymało 13.300 zł. dofinansowania na wyposażenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej pn.

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM