Niedziela, 03 Marca 2024  Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego utworzony zostanie mini ogród botaniczny roślin miododajnych wokół Pasieki Edukacyjnej w Ichtioparku. W miejscu tym nasadzonych zostanie 505 sztuk krzewów z prawie 50 różnych gatunków roślin.
  Utworzenie ogrodu roślin miododajnych będzie najlepszym sposobem zachęcenia dzieci do obserwacji i praktycznego działania. Na terenie Pasieki planowane jest przeprowadzanie zajęć dydaktycznych dla dzieci ze szkół podstawowych, a edukacja ukierunkowana zostanie przede wszystkim na ukazaniu najmłodszym jakie rośliny są ważne do utrzymania prawidłowego ekosystemu owadów pszczołowatych.
  Ogród powstanie do końca lipca 2020 r. Natomiast o ile sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, już za miesiąc będzie można podglądać w pasiece pracę pszczelej rodziny.
  Całość zadania opiewa na kwotę ponad 16 tysięcy złotych z czego aż 12.375,00 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach. Przypomnijmy, iż w ubiegłych latach, podobne mini ogrody powstały przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, przy Miejskim Przedszkolu nr 1 oraz przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku.  Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM