Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej  

    Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.
    Drzewo jest atrakcją przyciągającą wielu miłośników przyrody. Jest też ciekawą lekcją historii nie tylko dla naszych mieszkańców, ale również turystów kolarzy, którzy chętnie odwiedzają nasze dukty leśne. Oznakowanie ścieżki wpłynie na zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, a ciekawe tablice oraz tematyczne gry terenowe będą doskonałą formą zgłębiania wiedzy przyrodniczej.
    Całość projektu opiewa na kwotę ponad 21 tysięcy złotych, z czego aż 16.975,35 zł. dofinansowane zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach. Zakończenie zadania planowane jest na miesiąc listopad 2021 r.

    Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM