Środa, 29 Marca 2023  Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Miasto Kalety wyposaża gabinety profilaktyczne w szkołach podstawowych  

    W świetle przepisów oświatowych organy prowadzące szkoły publiczne są zobowiązane do zapewnienia warunków sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami. Zobowiązania te nie dotyczą szkół niepublicznych. Gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej będą do końca roku 2017 wyposażane z budżetu państwa. Na ten cel otrzymaliśmy dotację w kwocie 10 934zł, zostanie ona przeznaczona na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w sprzęt medyczny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku.
    Do każdego gabinetu zostanie zakupione: biurko, kozetka, stolik zabiegowy z miskami, szafa lekarska, szafa kartotekowa, tablica Snellena, waga osobowa, ciśnieniomierz elektroniczny, parawan 1-skrzydłowy, apteczka szkolna.
    Ze środków szkoły są pokrywane koszty utrzymania gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w szkole, takich jak energia, woda, sprzątanie, konserwacja. Natomiast z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia powinno być finansowane wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w zestaw przeciwwstrząsowy, przenośną apteczkę pierwszej pomocy, drobny sprzęt medyczny (igły, strzykawki) i środki niezbędne do udzielania świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę/higienistkę szkolną (druki, leki ratujące życie, fluor) - kwota przeznaczona na powyższe mieści się w stawce kawitacyjnej na ucznia, jaką otrzymują świadczeniodawcy w wyniku zawarcia kontraktu z NFZ.

    Miasto Kalety wyposaża gabinety profilaktyczne w szkołach podstawowych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM