Wtorek, 03 Października 2023  Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety z pozytywną oceną merytoryczną fiszki projektowej w ramach konkursu „Human Smart Cities”  

  Z końcem maja br. Miasto Kalety uzyskało informację od Departamentu Programów Pomocowych Ministerstwa Rozwoju o pozytywnej ocenie merytorycznej i zakwalifikowaniu naszej fiszki projektowej do II etapu konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. W ramach II etapu konkursu Miasto Kalety zobowiązane jest do dnia 28 września 2018 r. przedstawić ostateczną koncepcję projektu. Głównym celem projektu jest edukacja i aktywizacja mieszkańców na rzecz budowania społeczeństwa informacyjnego zaangażowanego we współzarządzanie i współtworzenie inteligentnego miasta. W ramach tego naboru Miasto Kalety ma możliwość pozyskania środków zewnętrznych na przygotowanie dokumentacji technicznej, analiz i opracowań m.in. dla takich działań jak:

  - system powiadamiania sms o stanach alarmowych: awariach wodociągów, jakości powietrza, ale również o wydarzeniach kulturalnych,

  - inteligentny system monitoringu miejskiego,

  - koncepcja systemu rowerowego na terenie miasta z uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu rowerowego,
  - zaplanowanie oświetlenia miasta opartego na fotowoltaice z magazynowaniem energii.

  Jeżeli wniosek uzyska dofinansowanie, Miasto Kalety będzie mogło opracować szczegółowe diagnozy, analizy, opracowania oraz dokumentację techniczną powyższych zadań. Przygotowana w ramach tego naboru dokumentacja pozwoli w przyszłości aplikować o środki zewnętrzne na realizację zaprojektowanych w ramach tego konkursu inwestycji.

  Lista fiszek zakwalifikowanych do II etapu

   

  Miasto Kalety z pozytywną oceną merytoryczną fiszki projektowej w ramach konkursu „Human Smart Cities”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM