Niedziela, 25 Lutego 2024  Imieniny: Wiktora, Cezarego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Miasto Kalety zaproponowało 220 tysięcy złotych pomocy Powiatowi Tarnogórskiemu przy budowie kanalizacji deszczowej w Kuczowie i Miotku  

    W związku z niezapewnieniem odpowiednich środków w budżecie Powiatu Tarnogórskiego na realizację wspólnego przedsięwzięcia Miasta Kalety i Powiatu polegającego na budowie kanalizacji sanitarnej (Miasto Kalety) oraz kanalizacji deszczowej w ulicy Paderewskiego (Powiat), Miasto Kalety zaproponowało pomoc Powiatowi w wysokości 15% wkładu własnego Powiatu w 2015 r. co stanowi około 220 tys. zł.
    Miasto ze swej części inwestycji wywiąże się w terminie, natomiast Powiat nawet po przyjęciu pomocy zakończy inwestycję dopiero w roku 2017. Udzielając pomocy Powiatowi Miasto Kalety zastrzega konieczność rozpoczęcia prac w br. i warunkuje jej udzielenie zakończeniem w roku 2017.
    Mamy nadzieję że powiat przyjmie pomoc Miasta, które mając nieporównywalnie niższy budżet oferuje tak dużą pomoc. Powiat tarnogórski deklaruje że bez pomocy Miasta Kalety swoją część inwestycji zakończy w roku 2020, narażając Miasto Kalety na zwrot dotacji w wysokości około 5 milionów zł, co dla Miasta miałoby katastrofalne skutki.

    Miasto Kalety zaproponowało 220 tysięcy złotych pomocy Powiatowi Tarnogórskiemu przy budowie kanalizacji deszczowej w Kuczowie i Miotku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM