Środa, 06 Lipca 2022  Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy pasiece edukacyjnej w Kaletach”. W ramach projektu planowane jest utworzenie ogrodu roślin miododajnych, który byłby uzupełnieniem nowo powstałej pasiece edukacyjnej, która znajduje się na terenie kaletańskiego parku tematycznego.
  Wokół budynku pasieki nasadzonych zostałoby przeszło 500 sztuk roślin przyjaznych pszczołom. Zaplanowane zostało aby rośliny te były wieloletnie i charakteryzowały się różnorodnością kolorystyczną i gatunkową. Każdy gatunek roślin oznaczony będzie tabliczką z nazwą krzewu, a nasadzenia wykonane zostaną w sposób umożliwiający dzieciom swobodną ich obserwację. Mini ogród botaniczny będzie doskonałą bazą do prowadzenia zajęć przyrody lub biologii jako element "żywej lekcji przyrody”. Dzieci nauczą się rozpoznawać i pielęgnować rośliny oraz dbać o środowisko lokalne. Ważnym celem będzie także uświadomienie dzieciom jak ważna jest dla człowieka ochrona roślin miododajnych.
  Już w maju tego roku Miasto Kalety wprowadzi do ula pasieki edukacyjnej pszczelą rodzinę, którą opiekować się będzie zawodowy pszczelarz. Dzięki oszklonemu ulowi pokazowemu, odwiedzający pasiekę będą mogli podpatrzeć te pożyteczne owady podczas ich pracy. Pszczoły będą wlatywać do ula za pomocą specjalnego rękawa, tak aby edukacja była bezpieczna zarówno dla turystów jak i dla owadów.
  Na utworzenie mini ogrodu botanicznego Miasto Kalety zawnioskowało o dotację w wysokości prawie 13.000 zł.


  Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM