Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety zawnioskuje o ponad 4,5 miliona złotych dotacji na montaż farm fotowoltaicznych oraz układów solarnych dla mieszkańców  

  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił nabór wniosków w ramach działania 4.1.1. Odnawialne źródła energii - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Miasto Kalety w ramach tego naboru planuje złożyć wniosek pn. Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż układów solarnych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym Zakątku Śląska.
  W pierwszej kolejności konieczne będzie przeprowadzenie badania ankietowego wśród mieszkańców miasta, którzy wyrażą chęć zamontowania na swoim domu farmy fotowoltaicznej do produkcji prądu, bądź układ solarny do ogrzewania ciepłej wody. Projekt będzie przeznaczony dla osób, które w swoich budynkach przeprowadzili termomodernizację (wymiana okien i docieplenie ścian). Łączna wartość projektu to ponad 5.000.000 zł. Mieszkaniec, który zostanie zakwalifikowany do projektu będzie musiał wnieść wkład własny w wysokości 15% całkowitej wartości instalacji.
  Realizacja powyższego projektu uzależniona jest od uzyskania przez miasto Kalety dotacji na ten cel w kwocie 4 500.000 zł, jednak ścieżka konkursowa realizowana w ramach ZIT daje większe prawdopodobieństwo uzyskania takiego dofinansowania niż było to w roku 2011.
  O szczegółach związanych z realizacją projektu i terminach przeprowadzenia badania ankietowego będziemy na bieżąco informować. Złożenie wniosku o dotację przez miasto Kalety musi nastąpić do dnia 4 marca 2016 r.

  Miasto Kalety zawnioskuje o ponad 4,5 miliona złotych dotacji na montaż farm fotowoltaicznych oraz układów solarnych dla mieszkańców

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM