Niedziela, 26 Marca 2023  Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto nagrodziło Stypendiami Burmistrza Miasta Kalety najlepszych uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019  

  9 grudnia 2019 r., odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019. Oni też byli najważniejszymi gośćmi gali stypendialnej. To kolejny rok, kiedy Burmistrz docenia osiągnięcia uczniów, motywując ich do dalszej pracy, do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.
  Stypendia Burmistrza Miasta Kalety przyznawane są zgodnie z uchwałą nr 183/XXIV/2008 Rady Miejskiej w Kaletach z dnia 2 września 2008 r. z późniejszymi zmianami. Są one wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów i studentów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach (olimpiadach) szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego.

  Wśród stypendystów za osiągnięcia sportowe znaleźli się: Jakub Pakuła i Radosław Pakuła – za szczególne osiągnięcia w powiatowych i wojewódzkich Turniejach Tenisa Stołowego.

  Stypendia naukowe otrzymali:
  - Maksymilian Biadacz za zakwalifikowanie się do finału konkursu PIX 2019 w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu,
  - Anna Jeż za bardzo dobry wynik w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „FOX”,
  - Natalia Kawałko za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym,
  - Michał Kolano za zwycięstwo w międzynarodowym konkursie LAG ARENA (projektowanie gier video),
  - Natalia Magiera – finalista konkursu przedmiotowego z geografii,
  - Emilia Maruszczyk – laureat XVIII konkursu na „Zabawkę fizyczną” oraz wyróżnienie w konkursie szkolnym „Zabawka Elektroniczna”,
  - Tomasz Przybyła – laureat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej,
  - Aleksy Walczak – laureat III stopnia ogólnopolskiej olimpiady „O diamentowy indeks AGH” oraz zdobycie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
  - Miłosz Wilk – za zdobycie bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

  Stypendium artystyczne otrzymała: Emilia Ślimok – za zwycięstwo w Turnieju „Jednego Opowiadania” w Ośrodku Promocji i Kultury Gaude Mater w Częstochowie, efektem którego wydano cykl opowiadań.

  Burmistrz Miasta serdecznie pogratulował wszystkim uczniom i studentom oraz życzył kolejnych sukcesów i motywacji do dalszej pracy. Oprócz uczniów, ich rodziców i studentów w uroczystym spotkaniu uczestniczyli burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik, przedstawiciele Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Socjalnych: Irena Nowak, Mirosława Potempa i Dawid Wolnik, a także radny powiatu tarnogórskiego Eugeniusz Ptak.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Miasto nagrodziło Stypendiami Burmistrza Miasta Kalety najlepszych uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2018/2019

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM