Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Międzygminny Konkurs Matematyczny  

  3 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach odbył się XXIX Międzygminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, a dla uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej odbył się ostatni XIV Międzygminny Konkurs Matematyczny. Zadania do konkursu przygotował dr Józef Kalinowski, które od uczestników wymagały logicznego myślenia.
  W konkursie wzięło udział 42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania w ciągu godziny, do wyboru mieli 8 zadań. Podczas gdy nauczyciele matematyki po konkursie sprawdzali poprawność wykonanych zadań, uczestnicy korzystali z przygotowanego dla nich poczęstunku. Nagrody do konkursu sponsorowało Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach i Miasto Kalety.
  W tym samym dniu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu, które wręczył zastępca burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk oraz dr Józef Kalinowski. Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Kalinowskiemu za organizację konkursu, zaangażowanie w propagowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum i umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.

  Zwycięzcami konkursu zostali:
  Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI
  1. Filip Kasperczyk SP 3 Lubliniec 46 pkt
  2. Jakub Cieślik SP Boruszowice 38 pkt
  3. Marcin Koza SP 1 Lubliniec 36 pkt
  4. Bartosz Walczak PSP 1 Kalety 34 pkt
  5. Mateusz Kubica PSP 1 Kalety 29 pkt
  6. Natalia Kawałko PSP 1 Kalety 29 pkt

  kategoria gimnazjum i klasy VII-VIII
  1. Małgorzata Włodarczyk Gimnazjum Brynek 47 pkt
  2. Kamila Pilarska SP1 Krupski Młyn 43 pkt
  3. Karol Lutostański SP Brynek 41 pkt
  4. Bartosz Juras ZSP Kochcice 40 pkt
  5. Antonina Spyra SP 10 Tarnowskie Góry 38 pkt  Międzygminny Konkurs Matematyczny

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM