Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Mieszkanka Kalet laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II  

  Z okazji 100 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II ogłoszono Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. 45 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiedziało na zmienioną przez koronowirus formę Konkursu. Do końca marca uczestnicy nadsyłali filmiki z nagraną swoją recytacją wybranego utworu.

  Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 4-6 szkoła podstawowa, II kategoria klasy 7-8 szkoła podstawowa oraz III kategoria szkoła ponadpodstawowa. Uczestnicy bardzo poważnie potraktowali temat, co było widoczne w odświętnym stroju, w portretach Ojca Świętego umieszczonych w tle domowym, a także w odpowiedniej modulacji głosu, pięknej dykcji oraz recytacji ze zrozumieniem, trudnej dla młodego człowieka poezji. W każdej kategorii zostały przyznane I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Technicznych oraz Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie.

  Wśród laureatów jest uczennica klasy VII Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach Anna Ślimok, która w swojej kategorii zajęła III miejsce.

  Gratulujemy i cieszymy się, że wśród laureatów konkursu jest mieszkanka naszego miasta.

  Zobacz również: Podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

   

  Dorota Mańczak

  Mieszkanka Kalet laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM