Sobota, 09 Grudnia 2023  Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Milionowa inwestycja ze środków europejskich w Publicznym Gimnazjum i Miejskim Domu Kultury w Kaletach dobiegła końca  


  Wczoraj, 29 lipca 2019 r., odbył się odbiór końcowy robót związanych z realizacją inwestycji p.n.: „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety”. Projekt, na realizację którego Miasto Kalety pozyskało blisko 2.400.000 zł dotacji współfinansowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót było Konsorcjum Firm z Kalet: Firma Usługowo-Handlowa Tomasza Rapcinskiego i Zakład Usługowo-Handlowy Mirosława Kukuły.

  W ramach zadania w budynku Publicznego Gimnazjum wykonano kompleksową termomodernizację z ociepleniem przegród budowlanych oraz wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, zmodernizowano instalację c.o., zamontowano instalację solarną dla potrzeb c.w.u oraz instalację fotowoltaiczną o mocy 22,8 kW.

  W Miejskim Domu Kultury także wykonano kompleksową termomodernizację budynku, przebudowano kotłownię węglową na olejową wymieniono instalację c.o., wykonano instalację odgromową i wentylacji mechanicznej, instalację solarną oraz wymieniono pokrycie dachu.

  W odbiorze udział wzięli przedstawiciele firmy wykonawczej Tomasz Rapcinski i Mirosław Kukuła, inspektorzy nadzoru inwestorskiego, zastępca burmistrza Dariusz Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół, przedstawiciel MDK oraz pracownicy Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Kalety.
  Termomodernizacja budynków nie tylko pozytywnie wpłynęła na estetykę otoczenia ale przede wszystkim pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania obiektów. Z całą pewnością przyczyni się to do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.






















  Milionowa inwestycja ze środków europejskich w Publicznym Gimnazjum i Miejskim Domu Kultury w Kaletach dobiegła końca

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM