Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Na Alei Dębów w Truszczycy wyrosły niecodzienne grzyby  

  Borowik, podgrzybek, maślak, koźlarz czerwony, kania, kurka, rydz, muchomor sromotnikowy, muchomor czerwony i olszówka – wszystkie mierzące ponad metr wysokości!
  Właśnie z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach, doposażona została ścieżka ekologiczno-dydaktyczna Aleja Dębów, na trasie której stanęło 10 kompletów drewnianych rzeźb grzybów. Każdy komplet składa się z grzyba dojrzałego, młodego oraz tablicy informacyjnej z bardzo ciekawym opisem poszczególnych gatunków.
  Duże, kolorowe modele, doskonale odwzorowane na oryginałach grzybów, będą doskonałą formą zgłębiania wiedzy mykologicznej szczególnie dla dzieci. Dzięki tym eksponatom łatwiej będzie im poznać gatunki grzybów, jakie spotkać można w lokalnym środowisku oraz dowiedzieć się które są jadalne, a których należy się wystrzegać. Będą ciekawą lekcją przyrody nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla przedszkolaków z pobliskiej placówki, którzy często spacerują Aleją Dębów.
  Na realizację tego projektu Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 16.000 złotych.

  Na Alei Dębów w Truszczycy wyrosły niecodzienne grzyby

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM