Poniedziałek, 20 Maja 2024  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Na terenie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku powstał mini ogród botaniczny  

    Na terenie Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku powstał niedawno mini ogród botaniczny, na który Miasto Kalety pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z priorytetu 5.1. - Zakładanie mini ogrodów botanicznych i mini arboretów przy szkołach i przedszkolach.
    W ramach zadania utworzony został mini ogród, na terenie którego nasadzonych zostało 380 sztuk krzewów z prawie 40 różnych gatunków roślin. Krzewy charakteryzują się różnorodnością kolorystyczną i gatunkową – liściaste, iglaste, płożące oraz rosnące pionowo. Każdy gatunek roślin oznaczony został za pomocą tabliczek z ich nazwą. Nasadzenia wykonane zostały w sposób aby umożliwić dzieciom swobodną ich obserwację. Mini ogród botaniczny będzie doskonałą bazą do prowadzenia zajęć jako element "żywej lekcji przyrody". Dzieci nauczą się rozpoznawać i pielęgnować rośliny oraz dbać o środowisko lokalne.
    Na utworzenie ogrodu Miasto Kalety otrzymało 14.425,00 zł. dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku, podobny mini ogród powstał przy Miejskim Przedszkolu przy ul. Brzechwy w Kaletach.

    Na terenie Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku powstał mini ogród botaniczny

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM