Środa, 24 Kwietnia 2024  Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Najlepsi tenisiści w naszym mieście  

  W dniach od 20 sierpnia do 4 września na korcie tenisowym przy MOW w Jędrysku rozgrywany był IV Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Miasta Kalety.
  Turniej był rozegrany w dwóch kategoriach: kobiet oraz mężczyzn. Ogółem startowało 17 zawodników (3 panie, 14 panów) z Kalet oraz sąsiednich miejscowości: Koszęcina, Krupskiego Młyna, Tarnowskich Gór oraz Zabrza. Ogółem rozegrano 27 meczy: każdy mecz do dwóch wygranych setów. Pojedynki w singlu mężczyzn rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch porażek(tzn. po drugiej porażce zawodnik odpadał z turnieju). W kategorii singiel kobiet grano „każda z każdą”.
  Wśród kobiet zwycięski puchar wywalczyła Elwira Płonka pokonując obie przeciwniczki: Danutę Mazur 2-0 (6-3, 6-1) oraz Mirosławę Bonk 2-0 (6-2, 6-3). Mecz o 3 miejsce wygrała Danuta Mazur pokonując 2-1 w setach (3-6, 6-4, 7-6) Mirosławę Bonk.
  W kategorii mężczyzn zawody wygrał zawodnik z Tarnowskich Gór: Wojciech Najuch wygrywając wszystkie mecze po 2-0. Wojciech Najuch jak się póżniej okazało jest jednym z najlepszych amatorów na Śląsku (aktualnie w rankingu PZT zajmuje 3 miejsce). W meczu o drugie miejsce Łukasz Brol z Kalet pokonał 2-0 (6:1,7:5) Adama Pielkę z Krupskiego Młyna.

  Końcowa klasyfikacja turnieju:
  Kategoria kobiet: startowały 3 panie
  1. Elwira Płonka (Kalety)
  2. Danuta Mazur (Kalety)
  3. Mirosława Bonk (Kalety)

  Kategoria mężczyzn: startowało 14 panów
  1. Wojciech Najuch (Tarnowskie Góry)
  2. Łukasz Brol ( Kalety)
  3. Adam Pielka (Krupski Młyn)

  W/w zawodników w każdej kategorii nagrodzono pamiątkowymi pucharami, które wręczył: burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia. Zawody zorganizował Lokalny Animator Sportu: Antoni Jeż.
  Aktualnie rozgrywany jest turniej w kategorii debla(pary). Zgłosiły się 4 pary: dwie z Kalet, jedna z Koszęcina i jedna z Krupskiego Młyna. Wyniki wszystkich meczy oraz zdjęcia z turnieju zamieszczone są na stronie facebooka pod nazwą Tenis Kalety.

  Antoni Jeż
      

  Najlepsi tenisiści w naszym mieście

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM