Wtorek, 03 Października 2023  Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Następne Dni Kalet znów w Zielonej?  

  Tegoroczne XXI Dni Kalet, które obchodziliśmy w ubiegły weekend, 31 maja - 2 czerwca 2019 r. zorganizowane zostały w najpiękniejszej dzielnicy naszego miasta, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Pana Józefa Rzepki - ZIELONA SOSNA w Zielonej.
  Pierwszy raz od kilkunastu lat, postanowiono zmienić miejsce największej imprezy miejskiej, która tradycyjnie odbywała się na stadionie miejskim. Podyktowane było to budową toru rolkowego na tym terenie co uniemożliwiało zorganizowanie tam Dni Kalet. Obaw, co do nowej lokalizacji było wiele. Jednak okazało się, że Zielona świetnie nadaje się na takie imprezy! Piękna pogoda, otoczenie zbiorników wodnych oraz sosnowego lasu, z dala od miejskiego zgiełku, nadały wydarzeniu charakter wręcz rodzinnego pikniku. Można było pospacerować, poleniuchować na leżaczkach nad wodą, albo popływać kajakami i rowerkami wodnymi po zbiorniku wodnym. Niesamowitą wręcz popularnością cieszyły się przejażdżki motorówkami z kaletańskiej OSP i Policji.

  Świętowanie rozpoczęło się w piątek wielkim festynem rodzinnym przy współudziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które obchodziło w tym roku 100 lecie działalności, a także Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy zagościli w Zielonej z dziećmi z rodzin zastępczych. W tym czasie odbyło się także uroczyste przekazanie naszemu miastu sprzętu rehabilitacyjnego przez Śląski Oddział Okręgowy PCK. Dzięki temu Miasto Kalety będzie miało możliwość bezpłatnego wypożyczania sprzętu osobom niepełnosprawnym. Wieczorem natomiast odbył się VIII Plenerowy Maraton ROCK & ROLL SWING SHOW o Puchar Burmistrza Miasta Kalety - przy dźwiękach wspaniałej muzyki na żywo jaką przygotowała grupa CHRZĄSZCZE. Organizatorem turnieju był Miejski Dom Kultury w Kaletach wraz z grupą Rock Time działająca przy tej placówce. Do zawodów zgłoszonych było 13 par. Podium należało do grupy Rock Time z Kalet! I miejsce zajęła para Katarzyna Bodora i Adrian Kalus Kalety, II miejsce Karina Bronder i Krystian Chmielorz, a III miejsce Julia Swoboda i Daniel Ledwoń. Nagrodę Publiczności otrzymali Karina Shorets z Krakowa i Michał Woźnica z Tarnowskich Góra.

  Sobota upłynęła pod hasłem chóralnie i rockowo. Dzień rozpoczął się porannymi ćwiczeniami dla każdego oraz zmaganiami na torze przeszkód, który zorganizowany został specjalnie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka przez grupę Spartan Team. O godzinie 16.00 koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego oficjalnie otwarto XXI Dni Kalet. Wystąpiły również mażoretki INEZ. Zaraz po koncercie scenę oddano MONA LISIE, która przygotowała swój repertuar specjalnie dla dzieci. W tym dniu obchodzony był również jubileusz 25-lecia Chóru SONATA. Z tej okazji prezes Okręgowego Związku Chórów i Orkiestr wręczył brązowe, srebrne i złote odznaki członkom kaletańskiego chóru za zasługi dla kultury muzycznej. Zaraz później chór wystąpił z jubileuszowym koncertem. Wieczorem wystąpiła grupa WHISKY RIVER oraz grupa BRAK SNU, by o 21.30 oddać scenę gwieździe Dni Kalet zespołowi WILKI. Robert Gawliński przyciągnął do Kalet prawdziwe tłumy i to nie tylko fanów rockowego brzmienia. Publiczność rozgrzana do czerwoności śpiewała razem z artystami znane utwory zespołu. Koncert zakończył się w późnych godzinach wieczornych, a brawom i prośbom o bis nie było końca.

  Niedziela rozpoczęła się turniejem szachowym i jubileuszowym turniejem skata z okazji 35 lecia sekcji MDK Kalety. Popołudniem na scenie królowały przedszkolne przeboje podczas Minifestiwalu Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków. Następnie z koncertem wystąpiła grupa wokalna MI NA LUDOWO, a także grupa wokalna przy MDK Kalety. Miłym akcentem dla oka był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu kaletańskiej grupy działającej również przy Miejskim Domu Kultury oraz pokaz śląskiego Klubu Karate i Kickboxingu. O godzinie 19.00 sceną zawładnęła Aleksandra Kalczyńska, która śpiewała znane utwory Anny Jantar. Gwoździem programu był w tym dniu występ zespołu BOHIKA i Piotr Karpienia.

  Patronat medialny sprawowało Radio Piekary, Tygodnik Gwarek, Dziennik Zachodni, Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety oraz TG Stacja. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialni byli strażacy z OSP Kalety, z naczelnikiem p. Kazimierzem Złotoszem na czele, policja z kaletańskiego Komisariatu, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy, a także firma ochroniarska ZEFIR z Koszęcina. Dziękujemy również gospodarzowi obiektu panu Józefowi Rzepce. Organizacją trzydniowej imprezy kierował Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, za co serdecznie dziękujemy.
  Słowa wdzięczności kierujemy również do sponsorów: Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodnego S.A., Nadleśnictwa Świerklaniec, firmy MAŁRO Sp. z o.o, firmy Jan Trans Janusz Stróżyk, Zakładu Masarskiego WIĘCEK s.j., Restauracji Gościnna, F.H.U. MASZ BUD SERWIS Jarosława Mazur, P.P.H.U Meble WANAT s.c., AUTO SHOŁ s.c, P.H.U. BEMAR M. Bensz i Wspólnicy, F.W. STOLKO Krzysztofa Rogocza, Z.P.U.H TARTAK Jacka Rogocza, Firmy W&H Wojciecha Pilarskiego, Z.U.H. Jacka Rupika, F.P.H. U. PRODBRUK s.c. Zygfryda i Oskara Peła, Niepublicznego Przedszkola BYSTRZAKI Doroty Mazan, Sklepu BAJTEL Aleksandry Lisieckiej, Firmy OCELOK Mirosława Oceloka, Zakładu Pogrzebowego Henryka Mryki, Restauracji CASYNO Sabiny Respondek, Restauracji LITERATKA Tomasza Góreckiego, Restauracji FIGARO Joanny i Jacka Olek, Zakładu Wielobranżowego BIEN Janusza Bien, Hotelu – Pałacu CZARNY LAS, Firmy MIKOPOL, Firmy DIAMENT BEAUTY Alicji Lisieckiej.

  Wszystkim mieszkańcom oraz gościom uczestniczącym w wydarzeniu dziękujemy za obecność i już dziś zapraszamy za rok na XXII Dni Kalet.

   

  Następne Dni Kalet znów w Zielonej?

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM