Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Niezwykłe wydarzenie  

  Niezwykle prosto, a zarazem głęboko brzmią dźwięczne słowa piosenki: „Taki duży, taki mały, może świętym być…” W tonie tych słów zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami na Wieczór Wszystkich Świętych. Organizowany wieczór pokazał małym i dużym, że warto w życiu podążać za wzorem świętych. Niejako w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych barwny korowód oraz radosne zabawy i tańce w „świetnych świętych strojach” o tej radosnej, choć nieraz trudnej, drodze do świętości przypominały.
  Wieczór Wszystkich Świętych zaplanowano na czwartek, 29 października br. Rozpoczęła go wspólna Msza św. w naszym kościele. Tam również była inscenizacja legendy związanej z postacią św. Marcina, a dalej przemarsz barwnym korowodem z lampionami, św. Marcinem na koniu i orkiestrą do szkoły, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na postać świętego i rozdanie nagród, dzielenie się rogalami św. Marcina i ciepłe napoje. Czekała wszystkich wspaniała zabawa – Bal Wszystkich Świętych, a także wyjątkowy konkurs na „najpiękniejszy święty strój”.
  Wyjątkowy klimat Balu Wszystkich Świętych podkreśliły stroje uczestników – uczestnicy balu przebrali się za swojego patrona lub innego świętego. W organizację tego wydarzenia doskonale włączyli się także rodzice, którzy przygotowali pyszne domowe ciasta po to, by włączyć się w ideę dzielenia się tym, co mamy jak św. Marcin. Dochód ze sprzedaży tych pyszności zostanie bowiem przekazany na cele charytatywne, chcemy przekazać zebraną kwotę 653 zł. na organizację akcji Szlachetna Paczka. Dzieci przygotują paczki świąteczne i odwiedzą ludzi potrzebujących opieki -podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach oraz Domu Seniora w Kaletach.
  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, zwłaszcza P. Zuzannie Jelonek i ks. Markowi Niewiadomskiemu, także orkiestrze, strażakom, nauczycielom i rodzicom uczniów za przygotowanie wyjątkowych strojów i przekazane ciasta. Słowa podziękowania kierujemy również do ks. proboszcza W. Ciosmaka za zakupienie nagród na konkurs plastyczny i konkurs na strój świętego.


  Dorota Mańczak

   

  Zobacz film z Wieczoru Wszystkich Świętych


   


   

  Niezwykłe wydarzenie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM