Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Nowe zasady walki z epidemią COVID-19  

  Przedstawiamy najważniejsze założenia walki z koronawirusem jakie zostały przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów podczas konferencji prasowej w dniu 21 listopada 2020 r.

  Od najbliższej soboty 28 listopada do 27 grudnia 2020 r. będzie można zrobić zakupy w galeriach handlowych z zachowaniem ścisłych zasad reżimu sanitarnego. W grudniu przewidziano dwie niedziele handlowe (13 i 20).

   

   

  Przerwa w zajęciach szkolnych – ówczesne ferie zimowe – została wyznaczona dla całego kraju w jednym terminie od 4 do 17 stycznia 2021 r.

   

   

  Rząd zapowiedział również realizacje planu 100 dni solidarności w walce z COVID, na którego składają się następujące etapy.

   

  • tzw. etap odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),

  • etap stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),

  • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

  Więcej o kompleksowym planie 100 solidarności przeczytasz tutaj 

  Dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie rząd uzależnia od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.

  Nowe zasady walki z epidemią COVID-19

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM