Piątek, 23 Lutego 2024  Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • O kwarantannie powiadomi automat  

  Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny, aby odciążyć pracowników tzw. Sanepidów, do kontaktów uruchomiona została ogólnopolska infolinia. Działania te mają przyśpieszyć i usprawnić przekazywanie informacji o nałożonej izolacji czy kwarantannie. Pytania związane z koronawirusem bądź wyjaśnienia dotyczące statusu kwarantanny kierować należy na infolinię pod numer telefonu: 22 25 00 115. Jako alternatywę dla tej formy komunikacji uruchomiono również specjalny formularz (https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne) pozwalający na szybki kontakt z sanepidem i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Z formularza należy skorzystać w przypadku gdy:

  • masz pozytywny wynik testu na koronawirusa (test PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2),

  • miałeś(-aś) bliski kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2,

  • chcesz zgłosić kwarantannę w imieniu osoby zakażonej SARS-CoV-2 (która ma pozytywny wynik testu PCR), która nie ma narzędzi lub wiedzy potrzebnej do samodzielnej rejestracji,

  • chcesz zgłosić kwarantannę w imieniu osoby, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2, a nie ma narzędzi lub wiedzy potrzebnej do samodzielnej rejestracji.

  Dodatkowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zwolnione zostały z obowiązku wystawiania decyzji w formie papierowej.

  O kwarantannie powiadomi automat

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM