Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Obchody jubileuszu 95-lecia działalności Klubu Sportowego UNIA Kalety  

  W ubiegłą sobotę, 26 listopada 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach miała miejsce uroczystość z okazji jubileuszu 95-lecia działalności KS Unia Kalety. Warto tu dodać, że nasz rodzimy klub sportowy jest jednym z najstarszych na Śląsku, którego początki sięgają działalności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół powstałego w 1921 roku w Jędrysku.
  W akademii, prócz gospodarzy z prezesem KS Unia Kalety Tomaszem Galiosem oraz zastępcą prezesa Markiem Jelonkiem na czele, udział wzięli zawodnicy, działacze i sympatycy klubu. Wśród przybyłych gości nie zabrakło również przedstawicieli władz Powiatu Tarnogórskiego, byłych władz samorządowych Miasta Kalety p. Józefa Kalinowskiego i p. Józefa Breguły, a także reprezentantów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Częstochowskiego i Lublinieckiego OZPN, Kolegium Sędziów oraz działaczy z zaprzyjaźnionych klubów sportowych z okolicy. Gościem specjalnym był p. Antoni Piechniczek, były polski piłkarz oraz szkoleniowiec reprezentacji Polski.
  Głównym punktem oficjalnej części uroczystości było podpisanie aktu oraz przekazanie przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię sztandaru władzom Klubu. Odbyło się to przy znakomitej oprawie muzycznej zapewnionej przez Miejską Orkiestrę Dęta pod batutą Mariana Lisieckiego.
  W ramach wdzięczności za inwestowanie w funkcjonowanie klubu, jego władze przyznały statuetki, dyplomy i medale dla darczyńców i działaczy KS Unii Kalety.
  Burmistrz Klaudiusz Kandzia podziękował wszystkim obecnym na sali byłym i aktualnym prezesom KS Unia za swój trud i wkład w rozwój kaletańskiego klubu sportowego.
  W uroczystych obchodach jubileuszu wzięli udział również przedstawiciele kaletańskiej Rady Miejskiej: przewodniczący Eugeniusz Ptak, Irena Nowak, Janina Perz, Antoni Jeż, Edward Drabik, Grzegorz Krupa, Ryszard Sendel, Michał Brol i Krzysztof Rogocz.

  Obchody jubileuszu 95-lecia działalności Klubu Sportowego UNIA Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM