Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Od 5 do 7 czerwca br. mieszkańcy naszego miasta żyli XVII Dniami Kalet  


  Zmodernizowany dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 stadion miejski w Kaletach, w tych dniach zapełniony był od rana do późnych godzin wieczornych i tętnił życiem za sprawą różnorodnych atrakcji.

   Już w piątkowe popołudnie Pan Adam Sośnica, znany jako SHOWMAN, zabawiał najmłodszych licznymi konkursami i zabawami, nagradzając wszystkich uczestników słodyczami. Wieczór natomiast należał już do tancerzy i młodzieży. Obok, na boisku wielofunkcyjnym, odbywał się Turniej Siatkówki.

      III Plenerowym Maratonem Rock and Rolla SWING SHOW Kalety 2015 o Puchar Burmistrza Miasta Kalety tancerze rock & rolla sprawili nie lada frajdę publiczności. Organizatorem turnieju był Miejski Dom Kultury w Kaletach oraz Grupa Rock Time działającą przy MDK Kalety pod kierunkiem Tadeusza Tarnowskiego. W zawodach udział wzięło 38 uczestników (19 par). I miejsce zajęła para - Karina Bronder i Adrian Kalus z grupy Rock Time MDK Kalety, II miejsce - Julia Swoboda i Daniel Ledwoń z Miasteczka Śląskiego, a III miejsce  Wiktoria Pruszko i Kacper Kulesza z Warszawy. Nagrodę Publiczności otrzymali Lena Dudek i Dominik Gros z Rock Time MDK Kalety. Był to trzeci już turniej zorganizowany w Kaletach, a do tańca na żywo ze sceny tak jak i w zeszłym roku przygrywała niezawodna grupa CHRZĄSZCZE z Gliwic.

     Na zakończenie pierwszego dnia imprezy zagrał bardzo lubiany wśród młodzieży zespół Great Line.

    Sobota rozpoczęła się od zawodów sportowych, a mianowicie turnieju Tenisa Stołowego i meczu  piłkarskiego trampkarzy. Przed otwarciem XVII Dni Kalet na płycie głównej stadionu, na okoliczność spotkania towarzyskiego pomiędzy oldbojami KS Unia Kalety     a SK Bobrovec (Słowacja) z okazji X- lecia współpracy klubów, pojawiła się Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety.  Było bardzo uroczyście i dostojnie. Odegrano hymny Słowacji i Polski, po czym wręczono klubom gratulacje oraz pamiątkowe puchary. Mecz zakończył się zwycięstwem oldbojów KS Unia Kalety 2: 1.   

      Sobotnie popołudnie upłynęło przy koncercie grupy MIX SOLO QUARTET  oraz biesiadzie, którą poprowadził, przy licznie zgromadzonej publiczności, przezabawny Grzegorz STASIAK .

      Pierwsza drużyna KS Unia Kalety rozegrała mecz mistrzowski klasy okręgowej z sąsiadem zza miedzy- Śląskiem Koszęcin. Także ten mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. 

      Sobota zakończyła się imprezą taneczną z zespołem EXIT, który porwał do tańca wszystkich zgromadzonych, a zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

       W niedzielę, trzeciego i zarazem ostatniego dnia XVII Dni Kalet, w namiocie głównym rozpoczęły się zmagania szachistów i skacistów walczących   w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kalety.

      Nad stawem przy ulicy Fabrycznej rozegrano natomiast zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Do zmagań z wędką i rybą stanęło 48 zawodników i zawodniczek. Każdy zawodnik, dzięki sponsorom, obdarowany został drobnym upominkiem. Była też pyszna pizza. 

     Po południu sceną,  podczas Minifestiwalu Piosenki Dziecięcej Przedszkolaków, sceną na stadionie, tradycyjnie już, zawładnęli mali wokaliści z Miejskiego Przedszkola w Kaletach Na płycie głównej stadionu rezerwy KS Unia Kalety pokonały drużynę z Droniowic 3:0.

      W kolejnych punktach programu artystycznego Dni Kalet zaprezentowały się grupy wokalne   i taneczne działające na co dzień przy MDK w Kaletach. Po raz kolejny wystąpiła  na ludowo Grupa Wokalna MI, która obecnie liczy już 16 osób. Taneczne umiejętności zaprezentowały mażoretki z grupy Mała INEZ, a po raz pierwszy pokazały się dziewczyny biorące udział w zajęciach tańca nowoczesnego w MDK Kalety, prowadzone przez Panią Jadwigę Fabiańczyk. Podczas koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej licznie przybyli fani zgotowali muzykom ogromne owacje. Namiot wypełniony po brzegi publicznością miał okazję posłuchać w jej wykonaniu muzyki przyjemnej dla ucha. Po występie orkiestry pokaz Rock ‘n’ Rolla dała grupa ROCK TIME. Wysoki kunszt i umiejętności rock’n rollowców porywały nie jednego do tańca. Bezpośrednio przed występem gwiazdy wieczoru publiczność po raz pierwszy mogła na żywo ujrzeć i posłuchać wspaniałej Estrady Regionalnej RÓWNICA, z partnerskiego miasta Ustroń. Ustrońska młodzież  wspaniałym występem udowodniła swoją wielką klasę.

      XVII Dni Kalet zakończyła na scenie grupa UNIVERSE. Świetna, dojrzała i barwna. Lider zespołu Henryk Czich porwał fanów w wir tańca i szaleństwa na parkiecie. Ochrona przed występem była trochę zaniepokojona brakiem barierek. Jednak już po paru chwilach było wiadomo, że grupie prócz owacji i radosnych, głośnych okrzyków nic nie grozi. Kalety tym samym udowodniły po raz kolejny, że potrafią przyjmować gości i kulturalnie się bawić.

      Na zakończenie XVII Dni Kalet na murawie boiska piłkarskiego, odbyła się po raz kolejny plenerowa projekcja filmu. Projekcje filmów są możliwe dzięki sprzętowi audio-wizualnemu, który zakupiony został dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa jakości infrastruktury sportowo - rekreacyjnej na cele imprez kulturalno – sportowych poprzez modernizację i zakup wyposażenia stadionu w mieście Kalety – Leśnym Zakątku Śląska”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 -2013. Również nowy wygląd stadionu to efekt dotacji Unii Europejskiej oraz realizacji wyżej wymienionego projektu przez Urząd Miejski w Kaletach.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie założonego wcześniej programu. Liczymy na dalsze wsparcie naszych poczynań związanych z działalnością kulturalno-rozrywkową   w naszym mieście.

      Sponsorami XVII Dni Kalet byli: Z.P.H.U. MAŁRO – M. i R. Dratwa - Kalety, Zakłady Masarskie Więcek, Restauracja Gościnna, Firma W&H – Wojciech Pilarski, Marek Jelonek EKO- TECH Kalety, PROTONET ADI- POL A. Ludyga – Piekary Śląskie, Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe Henryk Mryka,  Zakład Betoniarsko - Kamieniarski Grzegorz Krupa, Meble WANAT s.c. Woźniki, FOTO I DRUK Damian Zymela – Kalety, Z.U.H. PIASKAM Bernadeta Krupa, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy   w Myszkowie Oddział w Woźnikach, PHU STAD Adam Imiołczyk  Restauracja Figaro i Sklep Spożywczy – Jacek Olek, Bistro Casyno - Sabina Respondek, Sklep Wielobranżowy KASYNO Edward, Drabik, F.P.H.U. PRODBRUK, Firma Wielobranżowa STOLKO, Tartak Kalety – Jacek Rogocz, F.U.H. Czesław Krus, Stacja Paliw  Auto Schoł - DELFIN, ZK TRANS Zbigniew Poks, JAN-TRANS Janusz Stróżyk, P.P.H.U IWROM Roman Gansiniec,  Sklep ogólnospożywczy Marek Labus, Skład Materiałów Budowlanych REMEX II, INSTALDACHBUD – Katarzyna i Tomasz Rapciński, Zakład Usługowo Handlowy Mirosław Kukuła, Firma Cateringowa DUOFEST CATERING.

      Patronat medialny sprawowały tygodnik Gwarek, Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety, Radio Piekary i TG Stacja.

      Za bezpieczeństwo uczestniczących    w imprezie odpowiedzialna była Agencja Ochrony Osób i Mienia ZEFIR – Emil Majchrzyk z Koszęcina, opieką medyczną zajęły się pielęgniarki Panie Krystyna Myrcik i Mariola Maleska, za ruch samochodów i pieszych-  strażacy z OSP Kalety – którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy do wszystkich artystów biorących udział w trzydniowej imprezie, Panu Zdzisławowi Brachaczkowi za prowadzenie konferansjerki, Firmie Tomasza Breguły za nagłośnienie i oświetlenie sceniczne, służbom porządkowym z Panem Andrzejem Warczokiem na czele oraz gospodarzowi stadionu Panu Henrykowi Peła. Dziękujemy również Prezesowi KS Unia Kalety Panu Tomaszowi Galiosowi za przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich zawodów sportowych w tych dniach.  

       Organizacją Dni Kalet kierował dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, któremu dziękuję za przygotowanie i zrealizowanie całego programu. 

      Wszystkim mieszkańcom oraz gościom uczestniczącym w słonecznych XVII Dniach Kalet serdecznie dziękujemy za obecność i kulturalną, doskonała zabawę. Zapraszamy ponownie za rok na kolejne- XVIII już Dni Kalet.

  Od 5 do 7 czerwca br. mieszkańcy naszego miasta żyli XVII Dniami Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM