Poniedziałek, 04 Marca 2024  Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety  

    Wczoraj, 29 kwietnia, tradycyjnie już w klubie w Drutarni, uczniowie kaletańskich szkół zmierzyli się w finale Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety. Test składał się z 20 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat historii, przyrody oraz aktualnych wydarzeń, które mają miejsce w naszym mieście. Jak się okazało - największą trudność sprawiło uczniom nazwanie potoku przepływającego przez Drutarnię. Dziś już możemy podpowiedzieć, że chodziło o Potok Dubielski zwany też Pałecznicą.
    W kategorii szkół podstawowych zwycięstwo przypadło Pawłowi Lebkowi, który minimalnie wyprzedził Pawła Wonsa. Na trzecim miejscu uplasowała się Agata Kot. Wszyscy uczniowie na podium reprezentują Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Kaletach. Zaciętą rywalizację wśród gimnazjalistów wygrała ostatecznie Wiktoria Król z gimnazjum przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku, która o 2 punkty wyprzedziła swoją klasową koleżankę Julię Kot. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Plaza z gimnazjum w Kaletach.
    Wszystkich wymienionych uczniów zapraszamy (wraz z rodzicami) po odbiór nagród rzeczowych podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Sesja będzie mieć miejsce pod koniec miesiąca maja (informacje zamieścimy na www.kalety.pl i w majowym Biuletynie Informacyjnym Miasta Kalety).





    Paweł Lebek i Wiktoria Król zwycięzcami Konkursu Wiedzy o Mieście Kalety

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM